KULÜPLERİMİZE ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Tarih: 11 Ağustos 2016AMATÖR FUTBOLCULARIN LİSANSLARI ile İLGİLİ KULÜPLERİMİZİ BİLGİLENDİRME

1- Amatör futbolcuların transfer işlemleri;


I.TRANSFER DÖNEMİ   01 Ağustos 2016 – 14 Ekim 2016 
II.TRANSFER DÖNEMİ  2 Ocak 2017 – 17 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kulüplerin, vize, filiz lisans ve transfer işlemleri ile ilgili belgelerinde, Bölge Müdürlüklerine belgelerin asıllarının verilmesi zorunludur. Asıllarını vermeyen kulüplerin lisans işlemleri yapılmaz. 

Kulüpler TFF hesabına bankaya para yatırdıklarında, herhangi bir karışıklık olmaması adına, banka dekontuna kulübün isminin yanında Federasyon Tescil Kod (Kulüp Kod No) numarasını da mutlaka yazdırmalıdırlar. 

2016-2017 Futbol sezonunda ilk kez (filiz) lisans çıkartma ve vize işlemleri yapacak olan futbolcuların tescil işlemleri transfer ve tescil dönemleri ile bağlı olmaksızın 09.06. 2017 tarihine kadar yapılabilir. 

2-Futbol Federasyonu hesabına yatırılması gereken Transfer bedellerinin; toplu olarak tek dekont halinde bankaya yatırılması, Bölge Müdürlüğünde işlemlerin hızlanması açısından kolaylık sağlayacaktır.
Böylece her futbolcu için ayrı ayrı dekont almaya gerek kalmayacaktır.

3-Sağlık Raporu (Ek 1 ) Kitapçıktaki şekilde devlet veya özel hastanelerden alınacaktır. 


4-Ocak ayına kadar yapılacak, her türlü transfer ve tescil işlemlerinde kullanılacak Fotoğraflar, Temmuz-Aralık 2016, Ocak ayından sonra çıkarılacaklarda ise 2017 yılında çekilmiş ve sağlık raporundaki ile aynı olmasına özen gösterilmelidir  

5-Özellikle kulüplerimizin;  Ağustos-  Ekim arasında, futbolcu – yönetici evraklarını ASKF’ye ve Teknik Kadro evraklarını TÜFAD’a Perşembe -Cuma günleri ulaştırıldıklarında, bu işlemlerin bitmiş olarak Bölge Müdürlüğünden tesliminin Pazartesi ve sonrasına kalabileceği unutulmamalıdır.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit