BALIKESİR ASKF BAŞKANI METİN MENGÜÇ'ÜN 2016-2017 SEZONU MESAJI

Tarih: 11 Ağustos 2016YENİ SEZONLA İLGİLİ YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER, UYGULAMALAR.
Sayın

Balıkesir Amatör spor kulüp Başkan ,Yönetim Kurulu Üyeleri ve temsilcileri;

Başlayacak olan 2016-2017 futbolsezonunun spor camiamıza hayırlı olmasını temenni ederken, tüm takımlarımıza ve taban birlikleri diye adlandırdığımız ayrılmaz bir bütünü teşkil ettiğimiz hakem ve antrenör camialarınada başarılar dilerim.

Her sezon kitapçığımızın zamanında çıkmasına özen gösteren TFF Amatör Kurulumuz, Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonasına katılmasından ve 15 Temmuz da ülkemizin yaşamış olduğu üzücü olaylardan dolayı gecikmenin giderilerek 2016-2017 sezonu talimatlarını içeren kitapçığımız 01.08.2016 tarihinde internette üzerinden yayınlandı ve bizlerde bu sebeple yeni sezona başlamış bulunuyoruz.

Federasyonumuz bütün olumsuzluklara  rağmen çalışmalarını sürdürerek yeni sezonun daha sağlıklı ve kulüplerimizin mağduriyetlerini giderici düşünceleri hayata geçirebilmek maksadı ile;

1)     Transfer bedellerinden 50,00 TL daha indirim yapılmasıile geçmişte 750,00 TL olan transfer bedeli önce 50,00 TL daha sonra 150,00 TLve bu günde 50,00 TL olmak üzere 500,00 TL’ye indirilmiştir.

2)    Genç futbolcularımıza önem vererek geçen sezon iki yaşı küçük sporcunun 18 kişilik kadroda yazılması zorunlu olup oynatma mecburiyeti yoktu. Bu sezon 9 kişilik kadro ile dahi sahaya çıkacak takım bir yaşı küçük futbolcuyu oynatmak zorunda olmasını yasal olarak sağlanmıştır.

3)     Karşılaşmalarda  alınan şikâyetleri bizler de katıldığımız çeşitli toplantılarda  ilgili kurullara ilettik.Bu sebeple,sahte futbolcu oynatılmasına mani olabilmek için maç öncesi lisans kontrol mecburiyeti getirilmiştir.

4)    İkinci amatör kümelerde, tamamı yaşı büyük futbolcular oynarken bu sezon en fazla dokuz yaşı büyük futbolcular oynayıp, diğerleri genç futbolculardan oluşturulması zorunlu hale gelmiştir.

5)     Müsabakalarda yer alacak kadro listelerinde itiraz etme hakkı tanınarak imza hanesi açılmıştır.

6)    Müsabakalarda herhangi bir sebeple olumsuz olaylara sebep olan takımlarımız, AFDK (Amatör Futbol Disiplin Kurulu) kararlarına göre ceza alacakları gibi tekerrürleri halinde bulunduğu ligden ihraç olmalarına sebebiyet vereceklerdir.

7) Gençlik spor Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığımız arasında imzalanan protokol gereği açılan kurslarda başarılı olan sağlıkçılarımız sertifikalarını almaya başladılar. Onlar müsabakalarda görev almaya başlayacaklar.


Değerli Arkadaşlar;

Ülkemizin içinde bulunduğu üzücü olaylar neticesi Türk insanı bütünleşerek Demokrasimize sahip çıkmanın enönemli mücadelesini vermektedir.

Yakaladığımız bu fırsatı spor yöneticileri olarak iyi değerlendirip maçlarımızda kardeşliği, dostluğu öne çıkartarak gençlerimize, sporcularımıza, taraftarlarımıza bu anlayışta olmalarını anlatarak sporun birleştirici, bütünleştirici bir etkinlik olduğunu vurgulayabiliriz. 

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk spor ile ilgili şöyle demiştir. "Açık ve kesin olarak söyleyebilirim ki,spor da başarılı olmak için her türlü yardımdan çok bütün milletçe onun içeriğini ve önemini anlamış olmak , ona kalpten sevgi  ile bağlı olmak ve onu vatan görevi gibi düşünmek  gerekmektedir." 

Değerli arkadaşlar; hiç şüphem yokki Sizler de , Bizler de spora,gençlere hizmeti vatan görevi olarak görüyoruz ve ona göre çalışıyoruz,çalışmalıyız.

Bütün bunlara imkan sağlanması için sorunlarınızı bilen federasyon Yönetim Kurulumuz, çalışmalarına devam edecektir. Sizlerden önemli bir ricam da şudur. "Federasyonumuz web sayfasını (www.balikesiraskf.com) takip edin bizim kararlarımız,haftalık programlarımız, cezalar,bilgilendirmeler orada yer almaktadır.Web sayfamızda eksiklerimiz varsa bize bildirerek onları gidermemize yardımcı olun ki sizlere daha iyi hizmet verelim. Web sayfasında da yer alan 2016-2017 2016-2017 SEZONU AMATÖR FUTBOL LİGLERİNDE UYGULANACAK ESASLARI kapsayan kitapçığımızı iyi okuyalım.Hiç bir ferdi zan altında bırakmayalım. Çünkü futbolumuz orada yazılı talimatlar çerçevesinde yönetilmektedir."

 Bu vesile ile federasyonumuz yönetim kurulu olarak 2016-2017 futbol sezonunda Yöneticilerimize, takımlarımıza, antrenörlerimize, hakemlerimize, saha komiserlerimize ve de tüm spor severlere başarılar dileriz.

Metin Mengüç

Balıkesir ASKF 

Yön.Krl.Bşk.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit