KURALAR ÇEKİLDİ

Tarih: 22 Ağustos 2016KURALAR ÇEKİLDİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halil İbrahim Koyuncu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç, İl Futbol Temsilcisi Erol Kılıç, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Ali Hikmet Akkaş, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Balıkesir Şubesi Başkan Yardımcısı Şahin Kaman ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Adem Özalp ve amatör kulüplerin temsilcilerinin katıldığı toplantının sunumunu Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Ertunç İşbay yaptı.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan ASKF Başkanı Metin Mengüç, 2016-2017 sezonunun futbolun tüm unsurları için hayırlı olmasını dileyerek, “Kardeşlik bağlarının güçlendiği ve Fair-Play kuralları çerçevesinde oynanan bir sezon olsun” dedi.

“BİRLİK OLALIM”

Futbolun bir oyun olmasının yanında toplumsal bir olay olduğunu belirten Metin Mengüç, “Gençlerin spor yapmasına imkan sağlayarak, onların topluma kazandırılması elbette önemli ama bunu yaparken birbirimizi kucaklamayı unutmayalım” diyerek amatör kulüplerin birlik olmasını istedi.

FETÖ başta olmak üzere tüm bölücü faaliyetlerin spor sahalarından uzak tutulması gerektiğini belirten Metin Mengüç, “Bu tür faaliyetlerde bulunan kişileri içimizde, sahalarımızda ve tribünlerimizde bulundurmayalım. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere fırsat vermeyelim” dedi.

2016-2017 Sezonunda uygulanacak “yaşı küçük oyuncu oynatılması” kuralı ile ilgili bilgi veren Metin Mengüç, “Yeni sezonla birlikte, seminerlerini tamamladığımız ilkyardım personelleri amatör müsabakalarda sağlık personeli olarak görev yapacak” dedi.

15 BİN TOP GELİYOR

Yapılan yeni düzenleme ile amatör takımların, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Tesisleri’nden ücretsiz olarak faydalanacağını ifade eden Metin Mengüç, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin amatör takımlar için yurtdışından getirttiği 15 bin top, gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından kulüplerimize dağıtılacak” diyerek amatörlere müjde verdi.

“SİZLERE YARDIMCI OLACAĞIZ”

Ülkece ve milletçe zor günlerden geçtiğimizi ifade eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halil İbrahim Koyuncu, “Spor, insanları birleştiren bir araçtır. Futbol, dünya gündemindeki güncelliğini sürekli koruyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlere yardımcı olacağız” dedi.

Daha sonra söz alan Şahin Kaman ve Ali Hikmet Akkaş da aynı düşüncelere katıldıklarını belirterek 2016-2017 sezonunun hayırlı olmasını diledi.

TESİSLER ÜCRETSİZ

Yeni sezonun güzellikler getirmesini, Fair-Play kuralları dahilinde başarılı bir sezon olması dileyen, Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Adem Özalp, “Amatör takımlarımız, tesislerimizden ücretsiz olarak yararlanacak. Ancak liglere katılmayan ve ücret karşılığında açılan spor okulları bu uygulamadan faydalanamayacak” dedi.

Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’nde oynanacak karşılaşmalar için takımların soyunma odalarına giriş ve çıkışları için tedbir alınacağını belirten Adem Özalp, “Merkez ve Ayvalık’ta ilkyardım seminerlerini düzenledik. Seminerlerimiz devam edecek ve yeni sezonda bu arkadaşlar sahalarımızda sağlık personeli olarak görev yapacak” dedi.

YUSUF AYDIN TEŞEKKÜR ETTİ

Geçtiğimiz günlerde yaşanan trafik kazasında bir arkadaşlarının hayatını kaybettiğini belirten Dursunbey Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Turhan, “Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan, acımızı paylaşan herkese teşekkür ederiz” dedi.

TERTİP KOMİTESİ

Konuşmaların ardından yapılan Tertip Komitesi seçimi sonunda, Taner Güven, Durmuş Baycur ve Ali Mercan Tertip Komitesi üyeleri olarak belirlendi.

Daha sonra yapılan kura çekimi ile Süper Amatör Lig ve 1. Küme fikstürleri belli oldu


Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit