Malzeme Dağıtımı ve Sporun Enleri Ödül Töreni Yapıldı

Tarih: 24 Ekim 2017Malzeme Dağıtımı ve Sporun Enleri Ödül Töreni Yapıldı

MAZLEME DAĞITIMI VE SPORUN ENLERİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Amatör Spor Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı ve Sporun Enleri Ödül törenine katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir olarak amatör spora önemli destekler verdiklerini söyledi. Başkan Uğur, “Göreve geldiğimizden bu güne amatör spor kulüplerine yaptığımız yardımlar, Mahalle Ligi Futbol Turnuvası ve malzeme yardımlarıyla spora yaptığımız yatırım toplamda 8 Milyon 527 bin TL’ye ulaştı” dedi.

Amatör Spor Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı ve Sporun Enleri Ödül töreni Kurtdereli Spor Salonu’nda yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenlerin açılış konuşmalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil İbrahim Koyuncu ve Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç yaptı.

Daha sonra katılımcılara hitap eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir olarak merkezinde insan olan hizmet anlayışı ile hareket ettiklerini söyledi. Göreve geldikleri günden beri Balıkesiri gelişmiş kentler seviyesine çıkartmak, yaşadığımız şehrin marka değerini yükseltmek için bir çok projeye imza attıklarını belirten Başkan Uğur, “Şehrin geleceğine değer katacak vizyon projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Geçtiğimiz yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz, Mahalle Ligi Futbol Turnuvamız, Türkiye çapında ses getiren, dikkatleri şehrimize çeken bir organizasyon-marka haline geldi. Turnuvamızı, 20 ilçemizin tümünde, 12- 18 yaş arası gençlerimizin tümüne hitap eden dev bir turnuvaya, ciddi bir lige dönüştürdük. Toplamda 33 bin sporcuya ulaştık. Artık marka haline gelen turnuvamızın dördüncüsü, bu yıl da yoğun bir katılımla devam edecek” diye konuştu.

DAĞITILAN TOP SAYISI 40 BİNE ULAŞACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl 712 okula toplamda 15 bin top dağıtımında bulunduğunu ifade eden Başkan Uğur sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçtiğimiz yıl dağıtımını gerçekleştirdiğimiz 15 Bin adet top, Balıkesir ilimizin tamamında toplam 712 okulumuza Büyükşehir Belediyemiz tarafından ulaştırıldı. Aynı şekilde bu yıl da alımı yapılan 25 bin adet futbol, basketbol ve voleybol topuyla, okullarımıza ve amatör spor küplerimize dağıttığımız top sayısı 40 bine ulaşacak. Yine amatör spor kulüplerine eşofman, sedye ve antrenman malzemelerini temin ettik. Biz bu hizmetleri günlük değil, kalıcı olarak planladık-uyguluyoruz. Nitekim sadece malzeme değil; Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na kalıcı bir bina yapımı için yer tahsisini de yaptık”.

BÜYÜKŞEHİR’DEN AMATÖR SPORA 8 MİLYON 527 BİN LİRA

Büyükşehir Belediyesi’nin kurulduğu günden bugüne kadar spor ve sporcuya desteklerinin sürdüğünü belirten Başkan Uğur, “Göreve geldiğimizden bu güne amatör spor kulüplerine yaptığımız yardımlar, Mahalle Ligi Futbol Turnuvası ve malzeme yardımlarıyla spora yaptığımız yatırım toplamda 8.527.000,00 tl’ye ulaştı. Bu yaz 21 branşta yaz spor okulları açtık ve 5 binin üzerinde çocuğumuza spor yapma imkânını sağladık. Engelli çocuklarımızı da unutmadık. Geçtiğimiz tüm bir yıl boyunca her haftanın çarşamba günü spor yapmalarını sağladık. Biz sporu her alanda desteklemeye devam ediyoruz. Çünkü yaptığımız yatırımlar, biliyoruz ki malzemeden öte gençlerimize- yani geleceğimizedir. Spor’a ve sporcuya olan desteklerimiz tüm hızıyla devam edecek. Biz sporu her alanda desteklemeye devam ediyoruz. Çünkü yaptığımız yatırımlar, biliyoruz ki malzemeden öte gençlerimize- yani geleceğimizedir” dedi.

Gençlerin gösterdiği bu başarıların kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Vali Yazıcı, " Gençlerimizin bugünkünden daha fazla oranda sporla buluşmasını bu işlere daha çok ilgi göstermelerini canı gönülden arzu ettiğimi belirtmek istiyorum. Gençlerimizin her manada desteklenmesi gerekiyor. Çünkü bu ülkeyi onlara teslim edeceğiz. Spor, yaşamın ekmek, su gibi vazgeçilmez bir parçası. Gelişmiş ülkelerin tamamında hemen hemen bütün çocukların mutlaka ama mutlaka 18 yaşına geldiğinde bir spor dalında amatör olarak uğraştığını görüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, belediyelerin başka kurumların katkılarıyla sağlanan bu tesislerle bu imkanlarla çok yakın gelecekte tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi bütün çocuklarımızın spor yaptığı en az bir spor dalıyla ilgilendiği bir ülke olacağız. Spor Bakanlığımızın tüm Türkiye'de tüm illerde amatör spor kulüplerine gösterdiği destek sunduğu katkı her geçen gün büyümeye artmaya devam ediyor" dedi.

TÜM İMKÂNLARI SEFERBER EDİYORUZ

Tüm çocukların spor yapması gerektiğini söyleyen Vali Yazıcı, " Geleceğimizin teminatı ve ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın mutlaka bir branşta spor yapmaları gerektiğine inanıyorum. Çocuklarımızın spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Eğitim ve spor ayrılmayan, birbirini tamamlayan iki parçadır. " diye konuştu.

ÜLKEMİZİN GELECEĞİ GENÇLERİMİZE VE ÇOCUKLARIMIZA EMANET

Sporda Yetenek 10'la Gelecek Projesi hakkında görüşlerini de dile getiren Vali Ersin Yazıcı," Bu projenin hedefi dezavantajlı grup alt gelir gruplu ailelerin çocuklarının sporla buluşmalarının sağlanmasıdır. Ülkemizin geleceği gençlerimize ve çocuklarımıza emanet. Çocuklarımızın nitelikli birer eleman olması, bir takım değerlerle donanımlı olması çok önemli. Bu ülkeyi çocuklarımıza teslim edeceğiz. Hep beraber özellikle spor yapma imkanı bulamayan ailelerin çocuklarına düzenli olarak spor yaptıracağız" dedi.

SAĞLIKLI, GÜÇLÜ KUVVETLİ NESİLLER YETİŞSİN

Gençliğin, bir ülkenin geleceğe dönük en önemli sermayesi ve teminatı olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Bu gençlik bizim. Dolayısıyla spor yapan, güçlü kuvvetli sıhhatli gençlere ihtiyacımız var. Amatör spor kulüplerinin sayısı artmalı. Bununla birlikte doğal olarak spor yapan gençlerimizin de sayısı artmalı. İlgili tüm kurum ve kuruluşlara spor yapmak isteyen herkesin emrinde olduğumuzu, her türlü fiziki imkânları sağlayacağımızı hiçbir talebi boşta bırakmayacağımıza söz veriyorum. Yeter ki siz isteyin biz yapalım. Sağlıklı, güçlü kuvvetli nesiller yetişsin. Sağlıklı vücut her şeyi daha sağlıklı ve akıllıca üretiyor. Bununda bilincindeyiz" dedi.

Vali Yazıcı’nın konuşması ardından Jimnastik Kulübü tarafından bir gösteri yapıldı. Gösteriler ardından amatör spor kulüplerine malzeme desteğinde bulunulurken, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında derece elde edilen sporun enlerine ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Törene Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, daire başkanları, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sporcular ve spor kulüplerinin yöneticileri katıldı.Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit