2018-2019 SEZONU FİKSTÜRÜ BELLİ OLDU.

Tarih: 17 Ağustos 2018Balıkesir SAL ve 1. Amatör küme teknik toplantısı yapıldı ve gruplara göre fikstür belli oldu.

Federasyonumuz tarafından Altın Otel de düzenlenen 2018-2019 futbol sezonu teknik toplantısına Gençlik hizmetleri ve spor il Müdürü Lokman Arıcıoğlu,6 Eylül Belediyesi Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman,İl hakem Komitesi Başkanı İzzet Özalp,Tüfad Balıkesir Şube başkanı Can Cangök, F.F.H.G.D Balıkesir Şubesi adına Mustafa Işıktaş,İl Futbol temsilcisi Erol Kılıç,Saha Komserleri derneği Başkanı Ali Hikmet Akkaş Balıkesir ASKF yöneticileri Bakılesir Sal Ve 1.amatör küme de yer alan kulüplerimizin başkanları ve temsilcileri katıldılar.


ASKF Genel Sekreteri Ertunç İşbay'ın açış konuşmasının ardından Saygı Duruşu yapıldı, İstiklal marşımız coşkuyla okundu. 2017-2018 sezonunda Guruplarında şampiyon olan takımlarımızın isimleri teker teker okundu ve katılımcılar tarafından alkışlanarak gelenek yerine getirildi.

BAŞKAN KONUŞUYOR

"2017-2018 Futbol sezonu başarılı bir şekilde kapandı.Halen 15 takımla oynanan SAL da 2019-2020 sezonu 22 takımla iki gurupta oynanabilir.Bunun nedeni ise ilimizin çok büyük bir coğrafya ya sahip olmasıdır. Balıkesir'in Bir  ucunda diğer ucuna ulaşım koşullarının zor ve masraflı olmasının kulüplere büyük bir yük getirdiğini söylemek isterim.Ancak bunun kararını siz kulüplerimizin temsilcileri tertip komitesi ile birlikte vereceksiniz.Bizde gelecek sezon  uygulayacağız.Marmara ve Körfez takımlarının ayrı guruplarda yer alacak şekilde merkez ve ilçe takımlarının dağıtımı yapılacak.Bu uygulama Takımlarımızın deplasman giderlerini azaltacak. Uygulanacak olan esaslar 1.amatör kümede de bu sezon  lig yükselecek takım sayısında artışa neden olacaktır"dedi.

"Kulüplerimizin temsilcileri 2018-2019 sezonunda uygulanacak olan kuralların yer aldığı  kitapçığı iyi okuyarak bilgilensinler.Ben bunu kendilerinden özellikle rica ediyorum.Yeni sezonda bütün kulüplerimize başarılar diliyorum."dedi.

Daha Sonra kürsüye gelerek konuşmasını yapan İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu'da "Tesislerimizin Balıkesir de Ali hikmet paşa ve diğer yerlerde 6 sentetik sahada bakım çalışmaları yapıyoruz ve musabakalara hazır hale getiriyoruz.Gençlerimize daha iyi koşullarda spor yaptırmanın çabası içinde olduğumuzun bilinmesini isterim.Takımlarımızın biraz zorunluluktan da olsa gençlere yönelmesi eski bir sporcu olmam munasabetiyle benide fazlasıyla memnun ediyor"dedi.


6 Eylül Belediye başkan yardımcısı Fikrettin Kocaman "her zaman amatör kulüplerimizin yanında olarak desteğimizi sürdüreceğiz.sınırlarımız içindeki 24 amatör kulübe katkılamız sürecek,yeni sezonda kulüplerimize başarılar dilerim"dedi.

İzzet Özalp ve Mustafa ışıktaş Yeni sezonda kulüplerimize başarılar dilediler.

Tüfad şb.Başkanı Can Cangök  Balıkesir de gençlere önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.Kulüplerimize yeni sezonda başarılar diledi.

Daha sonra tertip komitesi seçimleri yapıldı.Son olarak da SAL ve 1.Amatör küme fikstür çekimi yapıldı.


Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit