AMATÖRLER HAFTASI PANELİNDE BAŞKANIMIZ METİN MENGÜÇ'E PLAKET

Tarih: 13 Ekim 2015Mahalle Ligi Futbol Turnuvasına Büyük İlgi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin gençleri kötü alışkanlardan uzak tutmak, sporun yaşam tarzı haline gelmesini sağlamak ve sporu tabana yaymak amacıyla ‘İmkân Bizden Oynamak Sizden’ sloganıyla bu yıl ikincisini düzenleyeceği ‘Mahalle Ligi Futbol Turnuvası’ öncesinde futbol camiasının önemli isimlerini gençlerle ve sporseverlerle buluşturdu.
Panel öncesinde panele katkısı olanlara plaket takdim edildi.Yönetim kurulu başkanımız Metin Mengüç'e de plaket takdim edildi.

Spiker Cüneyt Ersan'ın yönettiği panele Vural'ın yanı sıra eski MHK Başkanı Mustafa Çulcu, eski futbolculardan Ogün Altıparmak, lhan Eker, Uğur Boral ve Orhan Şam ile Dr. Feyyaz Çiftçi katıldı. Teknik direktör Yılmaz Vural, futbolun sadece spor olmadığını, sosyal bir faktör haline geldiğini söyledi.Organizasyonda yer almaktan mutluluk duyduğunu belirten Vural, "Görüyorum ki yerel yöneticiler futbolun sosyal bir faaliyet olduğunu anlamış. Çok duygulandım. Bu alıştığımız bir tablo değil" diye konuştu. 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Mahalle Ligi FutbolTurnuvası" kapsamında panel düzenlendi. Balkonuk kongre merkezinde gerçekleştirilen panelde konuşan Vural, futbolun sahada 22 kişi ile oynandığını ancak çok geniş bir kitleyi yakından ilgilendirdiğini kaydetti.Futbolun birçok sosyal faktörü içinde barındırdığını anlatan Vural, "Bu kadar insanı, bu kadar genci başka şekilde bir araya getiremezsiniz. Futbol topu sadece 22 kişinin peşinden koştuğu bir alet değil" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise turnuvaya geçen yıl 40 mahalleden yaklaşık 2 bin kişinin katıldığını hatırlattı.Turnuva sayesinde bu yıl 10 bin gencin 5 ay spor yapma imkanı bulacağını aktaran Uğur, "Belediye olarak turnuvada şampiyon olacak takımımızı Avrupa'nın iki büyük kulübü arasında oynanacak maça götüreceğiz. Bu maç şu an belli değil ama Barcelona ve Real Madrid olabilir. Başka büyük takımlar da mümkün" ifadelerini kullandı.Oldukça kalabalık bir izleyici topluluğunun bulunduğu panel de Balıkesiri Uluslararası ve ulusal müsabakalarda başarı ile temsil eden ve derece alan sporcularada başarı plaketi verildi.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit