Amatör Spor Haftası etkinlikleri sürüyor

Tarih: 12 Ekim 2019Balıkesir ASKF Başkanı Metin MENGÜÇ ve beraberindeki heyet "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri çerçevesinde 10 Ekim 2019 Perşembe günü Gençlik ve Spor Bakanlığı Toplantı Salonu'nda düzenlenen etkinliğe katıldı.

Her yaştan insanın spor yapabileceği, düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması ve sporda farkındalık oluşturmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan ve her yıl geleneksel olarak 07-13 Ekim tarihleri arasında 81 il’de kutlanan Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Toplantı Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Gençlik ve Spor Bakanı Dr. M. Muharrem KASAPOĞLU, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet BAYKAN, TASKK Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ, 26 branş Federasyon Başkanları, Spor Genel Müdürlüğü bürokratları, TASKK yöneticilere i, ASKF Başkan ve üyeleri katıldı.
 Halk oyunları gösterileri ile açılışı yapılan etkinlikte branş Federasyonları adına Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız TÜLAY, TASKK Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet BAYKAN ve son olarak Gençlik ve Spor Bakanı Dr. M. Muharrem KASAPOĞLU birer konuşma yaptılar.

 Konuşmaların ardından 7 bölgeyi temsilen 7 ilimizin hazırlamış olduğu plaketler ilgili ilin ASKF Başkanları ve TASKK Genel Başkan Yardımcıları tarafından Bakan Dr. M. Muharrem KASAPOĞLU’na törenle verildi.

 Marmara Bölgesi'ni temsilen Bakan Dr.M.Muharrem KASAPOĞLU'na plaketini Balıkesir ASKF Başkanı Metin MENGÜÇ verdi. 

Tüm Türkiye’den 1.000 civarında amatör spor gönüllüsü spor adamının katılımıyla düzenlenen organizasyon büyük bir coşkuyla tamamlandı.

 Haber-Foto:Ekrem Nayan


Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit