GÖRKEMLİ BİR AMATÖR SPOR HAFTASI KAPANIŞ TÖRENİ

Tarih: 15 Ekim 2019Amatör Spor Haftası Kapanış ve Sporun En'leri Ödül Töreni Avlu kültür ve etkinlik merkezinde gerçekleştirildi.Törende "Barış Pınarı Harekatındaki askerlerimize tam destek verildi."Salon Türk Bayraklarıyla donatıldı.

Balıkesir'de 7-13 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası Kapanış ve Sporun En'leri Ödül Töreni gerçekleştirildi. Törene; Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Yalova Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barcin, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç, çok sayıda kurum müdürü ile sporcu ve aileleri katıldı. 

Tören Öncesinde sporcu sağlığı ve beslenme ,spor kültürü ve Futbolda değişen kurallar ile ilgili bilgilendirmeler,Diyetisyen Saadet Kurt, Doç Dr.Ahmet Haktan Sivrikaya ve TFF Üst Klasman Gözlemcisi Aytekin Durmaz tarafından yapıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan ve Konuşmasına Barış Pınarı Harekâtı'nda Mehmetçiklere muzafferiyetler dileyerek başlayan  Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç,"Amatör spor haftasınının kapanış töreninde Balıkesir de bulunan bütün amatör spor kulüpleri ile bir ve beraber olduklarını Balıkesir'de ve 20 ilçesinde sporu daha da geliştirmek için  hep birlikte çaba sarfettiklerini belirtti.Başkan Mengüç ;çalışmaları sırasında Başta  Balıkesir Valimiz Sayın Ersin Yazıcı ,BŞB Başkanımız Yücel Yılmaz ile 20 ilçe Belediye Başkanımızdan ve İl spor Müdürlüğünden hep destek gördüklerini altını çizdi.Özelikle bu gün 117 Amatör Kulübümüze Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tarafından Spor malzemesi alımı için  verilen hediye çekleri çok makbüle geçmiştir.Bizler ne kadar teşekkür etsek azdır.Sizler Amatör sporcuları desteklemeye devam ettiğiniz sürece şehrimizden çikacak sporcular Balıkesir'i hem ülke hemde dünya çapında başarıyla temsil edeceklerdir"dedi.

Gençlerin heyecanını yakından hissettiklerini söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir'de kurumlar arası çalışmalarda yakalanan uyumun spor hayatındaki olumlu yansımalarını gördüklerini ifade etti. "Spora önem verilmesi gerektiği inancındayım" diyen Başkan Yılmaz; amatör kulüplerin bu işi gönülden yapan, kendisini sürekli geliştiren, çevresiyle uyum içerisinde olan ve hayata güzellik katan çalışmalar olduğunu vurguladı. Başkan Yılmaz "Ülkemizin daha başarılı, daha anlayışlı, daha demokratik olmasını istiyorsak tüm gençlerimizin mutlaka maçlara ve müsabakalara katılmalarını sağlamamız lazım." açıklamasında bulundu.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı "Gençlerimizin bugünkünden daha fazla sporla buluşmasını, bu işlere daha çok ilgi göstermesini canı gönülden arzu ediyorum. Gençlerimizin her manada desteklenmesi gerekiyor. Çünkü bu ülkeyi onlara teslim edeceğiz. Spor, yaşamın ekmek, su gibi vazgeçilmez bir parçası. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tüm Türkiye´de tüm illerde amatör spor kulüplerine gösterdiği destek sunduğu katkı her geçen gün büyümeye artmaya devam ediyor." dedi.

Balıkesir'i temsil eden yılın başarılı sporcularına ,antrenörlerine ve Takımlarına ödüllerinin takdim edildiği törende ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından şehirde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine malzeme desteği sağlamak amacıyla hazırlanan hediye çeklerinin dağıtımı yapıldı.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit