YETENEKLİ SPORCU GENÇLERİN OKULU

Tarih: 07 Kasım 2015Niye Spor Lisesi? Neden spor Lisesi?

Spora yatkınlığı bulunan ve geleceğe dair planlarını bu yol ile yapan ortaöğretim öğrencilerinin yeteneklerinin erken değerlendirilmesi ve üniversiteye kadar geçecek süreler içerisinde zaman kaybının yaşanmaması için kurulan spor liseleri, özel yetenek sınavları ile öğrenci alan ve eğitim süresi dört yıl olan Anadolu lisesi statüsündeki okullardır. 
Çeşitli aşamalardan ve zorlu sınavlardan geçirilerek alınan öğrenciler, farklı branşlarda uzmanlaşarak, akademik kariyer yapıp ülkemiz için sporu evrensel boyutlara dayandıran birimler haline getirecek sporcular yetiştirmeyi planlayan bu liseler, sayıları çok da fazla olmayan, bu nedenle de girebilmek için ekstra efor ve çaba gerektiren eğitim kurumlarındandır.

Eğitimin her aşamasında ve kategorisinde olduğu gibi bu alanda da puanlama sistemi ile öğrenci kabul eden yetenek liselerine giriş puanları okuldan okula değişiklik gösterirken tıpkı üniversite sınavında olduğu gibi büyük metropollerde bulunan liselerin puanları Anadolu da yer alanlara göre son derece yüksek olmaktadır. 
Bu nedenle tek ve kesin bir puan vermek mümkün olmamakta her okulun taban puanı farklılık içermektedir. Yetenekli olduğuna inanan ve alanının en iyi spor liselerine girmeyi hedefleyenler için uzman rehberlik ve profesyonel kurs hizmeti veren kuruluşumuz, ilerde hepsi birer akademisyen olacak sporcuların yetişmesinde eğitimleri ile basamak oluşturmaktadır.
Hayatınızda spor varsa zaten her şeyiniz plan içine girmeye başlayacaktır emin olunuz.Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit